TeknoGazete

Avrupalılar Yapay Zekaya Siyasetçilerden Çok Güveniyor!

24.03.2019

Yeni yapılan araştırmaya göre Avrupa’da yaşayan her dört kişiden biri, yapay zeka robotlarına siyasetçilerden daha fazla güven duyuyor.

Avrupalılar Yapay Zekaya Siyasetçilerden Çok Güveniyor!

Yapay zeka teknolojisinin bir hızla gelişmesi ve dünyanın önde gelen büyük şirketlerinin yapay zeka teknolojisi için milyon dolarlık harcamalar yaptığı bu zamanlarda ortaya ilginç tespitler ve sonuçlar da çıkıyor.

Avrupa ülkelerinin tamamına yakın kısmını kapsayan, İspanya’nın IE Üniversitesi’nde Değişim Yönetişimi Merkezi tarafından yapılan yeni bir araştırmada yapılan tespitlere göre, insanların yüzde 25’i, siyasi liderlerinden çok yapay zekaya güven duyuyor.

Araştırmaya katılan insanlara, Ülkenizde bulunan siyasi liderlerin verdiği kararların yerine yapay zekanın karar vermesini istiyor musunuz?”diye soruldu. Hollanda’da yaşayanların yüzde 43’ü bu soruya evet yanıtını verirken, yapay zekanın siyasetçilerin yerini almasını en çok isteyen diğer ülkeler, yüzde 31’lik evet oranıyla İngiltere ve Almanya oldu.

yapay zeka

Otomasyon ve teknolojik değişimin hızına yetişmenin zor olduğu bu günlerde varılan bu sonuçlar ise Avrupa’da kaygı ve şaşkınlık uyandırdı.

Araştırmaya katılanların yüzde 76’sı ise robotların uygun bir şekilde kontrol edilmediği takdirde, önümüzdeki on yılda topluma yarardan çok zarar vereceğini düşündüklerini ifade etti.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

www.teknogazete.com