TeknoGazete

Facebook Skandala Doymuyor!

24.03.2019
Facebook Skandala Doymuyor!

Facebook bir skandala daha imza attı

Sosyal medya denildiğinde insanların aklına ilk olarak Facebook geliyor. Mark Zuckerberg’in CEO luğunu yaptığı şirket, geçtiğimiz yıllarda WhatsApp ve Instagram’ı da bünyesine eklemişti.

Geçtiğimiz yıl gün yüzüne çıkan Cambridge Analytica skandalı, Mark Zuckerberg’in sahibi olduğu şirketin hisse değerlerinin adeta dibe çakılmasına neden olmuştu. Mark Zuckerberg bu skandaldan sonra yaptığı açıklamalarda, Facebook’un kullanıcı verilerini çok daha özenli bir şekilde saklayacağını belirtirken, bunun için milyon dolarlar harcamaya hazır olduklarını sözlerine eklemişti. Fakat sonuç değişmedi.

Gün geçmiyor ki Facebook ile ilgili yeni bir skandal daha ortaya çıkmasın. Son iddialara göre sosyal medya devi olan Facebook, kullanıcılarının şifrelerini çalışanlarıyla paylaşmış!

Facebook çalışanları şifrelerinize erişebiliyor!

Geçtiğimiz gün Facebook hakkında yeni bir skandal daha ortaya çıktı. İddialara göre sosyal medya devi 7 yıl boyunca kullanıcı şifrelerini düz bir metin halinde saklarken, 22.000’i aşkın çalışanın da bu şifrelere erişimi kısıtlamamış.

Bu şekilde 200 ile 600 milyon kullanıcının şifresinin 20.000 çalışan tarafından gözlemlendiği ise iddaaların detayları içerisinde. Mark Zuckerberg ve şirketin yetkili isimleri çalışanların bu verileri saklamadığı, çoğaltmadığı ya da illegal bir işlem için kullanmadığı konusunda hem fikirler olsa bu durum Facebook’un yeni bir skandalla karşı karşıya olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Sonuç olarak yıllardır kullandığınız şifreler, sosyal medya devinde staj yapan biri tarafından bile rahatlıkla alınabilirmiş. Ciddi bir güvenlik ihlali ve skandal olmalı bu durum!

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

www.teknogazete.com