TeknoGazete

İphone 5G çıkış tarihi belli oldu

17.03.2019
İphone 5G çıkış tarihi belli oldu

Apple iPhone 5G ile bu yıla damga vurmayı planlıyor. Telefon modelinin ismi ne kadar 5G olmaayacak olsa da 5G teknolojisini barındıracak. İşte ayrıntılar…


Samsung ve Huawei başta olmak üzere pek çok telefon markası 5G internet teknolojisini destekleyen yeni modellerle tüketicilerin karşısına çıktı. Apple ise son olarak iPhone XS serisi telefonlarıyla geldi; ancak 5G desteği bu cihazlarda elbette yok. Apple, bu yarışta geri kalmamak için 5G teknolojisini yeni bir telefon ile kullanıcılarına sunmaya hazırlanıyor.

ÇOK YÜKSEK HIZDA İNTERNET

5G modemi bünyesinde barındırması beklenen yeni iPhone modelleri Snapdragon X55 5G ve Snapdragon X50 5G modemiyle yarışacak. Intel, yıllarca iPhone 7 ve iPhone 8’lerde kullanılan 4G modem yongasını sağlayarak Apple’dan gelir yarattı.

Yeni iPhone’ların ismi konusunda da kafalar karışık. iPhone XI veya iPhone 11 şeklinde duyurulması beklenen yeni telefonlara 5G’nin gelmesiyle internette çok yüksek hızları göreceğiz. Videoları takılmadan izlemenin yanı sıra 4K çözünürlüğünde görüntüleri izlemek de kayda değer bir yenilik olacak.

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

www.teknogazete.com