TeknoGazete

Netflix’ten mobile özel paket

26.03.2019
Netflix’ten mobile özel paket

Netfilix kullanıcıları için mobile özel paket getiriyor. Hemen belirtelim şuan için sadece malezya ve Hindistan’da ancak çok yakında Türkiye’ye de geleceği haberler arasında.


Dijital video platformu Netflix, dünyanın dört bir yanında hizmet veriyor. Genelde bilgisayar, tablet ve telefon gibi ortamlarda ve televizyon üzerinden kullanılan Netflixşimdi de sadece mobil cihazlara özel yeni bir paket üzerinde çalışıyor.

Netflix sadece mobil abonelik paketi getirecek

Ubergizmo’nun haberine göre şirketin şimdilik sadece Hindistan ve Malezya’da sunmaya başladığı yeni abonelik paketi sadece mobil cihazlar üzerinden kullanım imkanı sağlıyor. Yani platformun aboneleri sadece mobil cihazları kullanabilecek. Aylık yaklaşık olarak sadece 3.64 dolar (üllkelerin resmi para biriminden dolara çevirdiğimizde ortaya çıkan rakam) ücret istenen bu yeni paketin fiyatı bölgedeki giriş seviyesi abonelik paketinin yarısına tekabül ediyor.

Yeni paketin farklı ülkelerde de kullanıma sunulup sunulmayacağı bilinmiyor. Ancak cep telefonu ve tablet gibi cihazları kullanıp dizi ve filmleri izleyenler için mantıklı bir paket gibi görünüyor. Türkiye pazarında bu paketin ilgi çekeceğini ve kullanıcıların yöneleceğini söyleyebiliriz.

Mobil abonelik paketi ne anlama geliyor?

Netlfix’in bazı ülkelerde denediği bu pakette aboneler platforma sadece mobil cihazlar üzerinden erişebiliyor. Platforma bilgisayar ve televizyon gibi cihazlar üzerinden erişime izin vermeyen bu pakette çözünürlük de çok yüksek değil.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

www.teknogazete.com