TeknoGazete

“Toshiba” İsim Değiştiriyor!

06.04.2019
“Toshiba” İsim Değiştiriyor!

 

Bir zamanların önde gelen teknoloji devlerinden biri olan Toshiba, bilgisayar pazarından “Toshiba” ismini siliyor. “Toshiba” ismi yerine “Dynabook” adı altında ürettiği bilgisayarlarla piyasada olmaya devam edecek.

Son yıllarda ciddi boyutta mali sıkıntılar yaşayan ve bazı faaliyetlerini durdurmak zorunda kalan Toshiba, son olarak bilgisayar üretim biriminin yüzde 80’ini Foxconn’a satmıştı. Bu satışın ardından ise yenilenme süreci içerisinde “Toshiba” isminin de değiştirilmesine şirket yöneticileri tarafından karar verildi. Foxconn ile yapılan anlaşma neticesinde bilgisayarlarda kullanıcılacak ismin “Dynabook” olacağını duyurdu.

Foxconn, Dynabook markası altında sadece bilgisayar üretmekle kalmayıp aynı zamanda “Nesnelerin İnterneti” ve “akıllı gözlük ürünleri”ni de yine yeni markası altında toplamayı planlıyor.

Dynabook adı altında ilk ürün ve özellikleri de ortaya çıktı. “Dynabook G” serisi olarak adlandırılan yeni dizüstü bilgisayar, ultra ince tasarımla geliyor.

Şirket, sonrasında 10 model dizüstü bilgisayar, 3 adet mini PC ve artırılmış gerçeklik gözlüğüyle Dynabook üzerinden satışını sürdürmeyi planlıyor.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

www.teknogazete.com