TeknoGazete

Türkçe GTA’ya hazır olun

16.03.2019
Türkçe GTA’ya hazır olun

Sony oyun dünyasında taşları yerinden oynatmaya kararlı gözüküyor. Oyun dünyasına sızan haberlere göre  Rockstar Games ve 2K Games’in sahibi Take-Two’yu satın almak istiyor


Rockstar Games çatısı altında GTA ve Red Dead Redemption, 2K Games adı altında Boderlands, Civilization, X-Com, BioShock, Mafia, NBK 2K ve W2K gibi dev yapım ve serilere imza atan Take-Two, söylentiler gerçek ise Sony bünyesine katılabilir.

Habertürk’ten Cem Sümbül’ün haberine göre henüz Sony tarafından iddialara yönelik bir açıklama gelmedi. Buna karşın Take-Two’ya ulaşan Game Industry ekibi, “Şirket politikamız gereği söylentiler hakkında yorum yapmıyoruz.” şeklinde bir yorumla karşılaştı. Dedikoduların ortaya çıktığı bu sabahtan bu yana Take-Two’nun hisseleri yüzde 4.7 artmış durumda.

Söz konusu satın alma gerçekleşir mi bunu zaman gösterecek ancak GTA Online ve Red Dead Redemption 2 ile önemli ticari başarılara imza atan Take-Two’nun, Sony bünyesine geçmesine gerek olup olmadığı araştırma konusu. Firma, oyun dünyasının en çok kazanan şirketleri arasında.

GTA Online sayesinde 2013’te satışa sunulan GTA V’in bile satışları pek çok yeni oyunu kıskandıracak kadar iyi gidiyor. Red Dead Redemption 2 ise yalnızca PS4 ve Xbox One’da 23 milyondan fazla satmış durumda.

ETİKETLER: , ,
BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

www.teknogazete.com