TeknoGazete

Twitter yeni özelliği ile evrim geçirdi

14.03.2019
Twitter yeni özelliği ile evrim geçirdi

Yeni güncelleme ile kendinden iyice söz ettirmeye devam eden Twitter, bu güncellemesiyle kamera kullanım kolaylığını ön plana çıkarıyor. Ancak güncelleme bununla da sınırlı kalmıyor. İşte Twitter’ın yeni özelliği.


Twitter kamerasına yapılan güncelleme ile olaylarla eş zamanlı olarak gönderilen video ve fotoğrafların Tweet’lenme şekli elden geçirildi. Yeni Twitter özelliği ile kameraya hızlı erişim olacak.

Uygulamayı açtıktan sonra ekranı sola kaydırmak kameraya ulaşmak için yeterli. Kamera kullanım kolaylığını artıran Twitter bu sayede daha fazla kullanıcının bu özellikten faydalanmasını istiyor.

Peki yeni Twitter özelliği ilk olarak nerede kullanılacak?

Söz konusu güncelleme ilk olarak ABD spor oyunları ve büyük etkinliklerle başlayacak. Ardından ise kullanım alanı genişleyecek.

Tweet atarken eğer konumunuz açıksa çektiğiniz fotoğraflar o konum ile paylaşılacak. Bir etkinlikte iseniz o etkinliğini etiketi fotoğrafa eklenecek.

Kamera ön planda

Yeni Twitter özelliği ile kamera işin içine daha fazla giriyor. Ancak bu Twitter için sadece başlangıç. Bu gelişmenin arından kamera güncellemelerinin sayısı artacak.

Twitter’ın bu yeni özelliği ile ilgili konuşan, Twitter Tüketici Ürünü Başkan Yardımcısı Keith Coleman, insanların neler olduğunu görmek ve olayları konuşmak için Twitter’a geldiğini söyledi.

Coleman sözlerine şöyle devam etti, “Tweet atarak fikir paylaşmak kolay bir yöntem olarak öne çıkıyor. Fakat biz gözünüzün önünde gerçekleşen olayların fotoğrafını veya videosunu çekip paylaşmayı daha kolay hale getirmek ve gördüğünüzü doğru kitleye ulaştırmanıza yardımcı olmak istiyoruz.  Bu yeni güncelleme hedefimiz doğrultusunda Tweet atmanın evrimi olarak nitelendirebileceğimiz bir gelişmedir.”

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

www.teknogazete.com