TeknoGazete

Ve Google Pixel 4 göründü

15.03.2019
Ve Google Pixel 4 göründü

Google’ın, Google Pixel 4 ve Google Pixel 4 XL akıllı telefon modellerini ilk kez dünya ile paylaşması bellenen Google i/o etkinliği için geri sayım sürerken, yeni modellerin nasıl bir tasarıma sahip olduğuna dair görüntüler ortaya çıktı.


Google’ın bu yıl Google i/o etkinliğinde ilk kez dünyayla paylaşması beklenen yeni telefonları Google Pixel 4 ve Google Pixel 4 XL için geri sayım sürüyor. Diğer yandan yeni telefonun tasarımının nasıl olacağı da belli oldu.

Google Pixel 3 serisine kadar şirket, tek kameralı telefonda ısrarına devam etti. Samsung başta olmak üzere pek çok telefon üreticisi ise 4 kameralı telefonla kamerada telefonlara boyut atlatırken, son olarak Nokia 9 Pureview ile 5 kameralı telefonu da gördük. Ancak Google Pixel 4 ile birlikte Google da bu akıma kendini kaptırmak durumunda kalmışa benziyor; zira ortaya çıkan yeni tasarım görüntülerine bakıldığında Google Pixel 4’ün arka yüzünde çift kamera bulunduğu dikkat çekiyor.

ÖN KAMERALAR EKRANA GÖMÜLÜ

Ancak daha da önemlisi cihazın ön yüzünde de çift kamera bulunması ve Samsung Galaxy S10 serisinde olduğu gibi ön kameraların ekrana gömülü olarak gelmesi. Bu anlamda Google Pixel serisinin en radikal değişikliğe uğramış modeli de sayılabilecek Google Pixel 4’ün Pixel 4 XL adında daha büyük ekranlı modeli de satışa sunulacak.

Parmak izi okuyucusu cihazın arka yüzünde görünmüyor; bu nedenle Google’ın telefonlarda yeni yeni görmeye başladığımız ekrana gömülü parmak izi teknolojisini kullanması bekleniyor. Ancak parmak izi sensörünün telefonun güç tuşuna entegre edilme ihtimali de yok değil.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

www.teknogazete.com