TeknoGazete

Ve Huawei otomobil üretiyor

13.04.2019
Ve Huawei otomobil üretiyor

Huawei ilk otomobilini Shanghai Auto Show’da sergileyebilir


Huawei’nin Wuhan merkezli otomobil üreticisi Dongfeng Motor ile anlaştığı ve ilk otomobilini gelecek hafta Çin’de sergileyeceği konuşuluyor.

Huawei, özellikle Türkiye’de daha çok akıllıtelefonlarıyla biliniyor. Çinlişirket aslında dünya genelinde birçok farklı alanda üretimgerçekleştiriyor. Ancak sürpriz bir hamleyle birkaç saattir ‘otomobille’ anılıyor.

GELECEK HAFTA TANITILABİLİR

Huawei otomobil şu ana kadar pek de gündeme gelen bir konu değil. Ancak söylentiler, gelecek hafta Shanghai Auto Show’da bir modelin sergileneceğini gösteriyor. Hatta Wuhan merkezli DongfengMotor ile 446 milyon dolarlık bir ortaklık yapıldığı da söyleniyor.

 

 

YAPAY ZEKA VE 5G DESTEĞİ

Dikkat çekici noktaların başında ise 5G desteği ve yapay zekâ geliyor. Bu sene ve geçen sene Mobile World Congress’te sergilenen bazı prototiplerde de bizzat gördüğümüz otomobillerdeki 5G teknolojisi Huaweiiçin de gerçeğe dönüşecek gibi görünüyor.

Tahminler, her isteyen kişinin ilk etapta Huawei otomobil satın alamayacağı yönünde. Ancak ilerleyen yıllarda seri üretim gerçekleşip gerçekleşmeyeceği açısından bu prototipin önemi büyük.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

www.teknogazete.com