TeknoGazete

Yandan kızaklı 5G Teknolojisine Sahip İlk Telefon: ZTE Axon S

24.03.2019

Yana kaydırmalı yapısı nedeniyle bir hayli ilginç bir telefon olacak ZTE Axon S akıllı telefona yakından bakıyoruz.

Yandan kızaklı 5G Teknolojisine Sahip İlk Telefon: ZTE Axon S

Katlanabilir telefonlar Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X’in tanıtılmasının ardından akıllı telefon tasarımları, hızla farklılaştı

Son zamanlarda, bilindik tasarımlardan farklı şekillendirilmiş telefonların da tanıtımları yapılmaya başlandı. İlk olarak üstten açılan kameralı telefonlar sektör içerisinde tanıtıldı.

Tasarım ve teknolojik olarak düşündüğümüzde “daha ne kadarı gerçek olabilir ki?” derken; yandan kızaklı ZTE Axon S karşımıza çıktı.

zte

OLED”: ÇERÇEVESİZ BİR EKRAN

Özellikle tamamen çerçevesiz bir ekran tasarımına sahip akıllı telefon üretmek isteyen ZTE, kameraları ekrandan kaldırarak radikal bir değişiklik yaptı. Telefonun kameralarını arka ve ön ekrandan alarak, yan tarafa taşıdı. Akıllı telefonun sol tarafından kaydırılarak açılan bu panel içerisinde iki adet gizli kamera bulunuyor. Aynı zamanda bu panel, tamamen dokunmatik olarak kullanılıyor.

Telefonda, neredeyse tamamen çerçevesiz bir OLED ekran bulunuyor. ZTE marka yetkilileri; yapmış oldukları bu tasarımla ekran-gövde oranını artırmayı hedef alarak, bu hedefini yüzde 95’e çıkarmayı başardığını belirtiyor. Telefonun arkasına baktığımızda ise kameraları bulunmayan tamamen cam bir yapı söz konusu.

Gizli dokunmatik panel içerisinde ise son olarak LED flash bulunuyor.

ZT

Yeni nesil 5G teknolojisini de destekleyecek olan ZTE Axon S ile ilgili şimdilik edinebildiğimiz bilgiler bu kadar. Devamı için bizleri takip etmeyi unutmayın…

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

www.teknogazete.com